Още един удар по Далас: Размененият за Дончич ас се контузи лошо
Янис също е с травма, но ще пропусне само около две седмици
Новата звезда на Далас Мавърикс Антъни Дейвис пропуска "няколко седмици" с контузия.
Още по темата
Опасенията са за пауза от поне месец-месец и половина извън игра за човека, който отиде в Тексас като разменна монета в изненадващата сделка за Лука Дончич.
Словенската суперзвезда бе пратен в ЛА Лейкърс, а оттам Далас привлече опитния Дейвис, който стартира отлично с 26 точки и 16 борби в дебюта си срещу Хюстън преди два дни.
Оказа се обаче, че в края на двубоя Антъни се е контузил в абдуктора на левия крак. И няма да може да се върне в игра в следващите поне 4-5 седмици. Това е още един удар по Далас, който и без това е съсипван от критики за сделката.
Друга звезда в лигата - Янис Адетокумпо (Милуоки), ще пропусна около 10 дни с проблем в прасеца. Той няма да играе и в Мача на звездите, който е идния уикенд.
Резултати от тази сутрин:
Милуоки - Филаделфия 135:127
Хюстън - Торонто 94:87
Детройт - Шарлът 112:102.