Поредният силен мач на Александър Везенков в Евролигата не бе достатъчен на Олимпиакос и гърците допуснаха осмата си загуба през сезона в турнира. Те отстъпиха със 75:90 като гости на АЛБА (Берлин), а българското крило бе най-добрият играч на паркета за своя тим.

За “червено-белите” от Пирея това бе седма загуба в общо единадесет мача далеч от дома. За сметка на това гърците са най-добрият домакин в турнира досега през сезона с единадесет победи в общо дванадесет мача.

Подробен репортаж от срещата може да изгледате тук.

Везенков приключи с 19 точки, които допълни с 9 борби и 4 отнети топки. Българинът бе перфектен в стрелбата за 2 точки, вкарвайки 6/6.

АЛБА се откъсна напред във вторат четвърт, а след това остана начело до самия край. В последните десет минути на двубоя домакините направиха и голямата разлика в своя полза. Над всички за победителите бе Маодо Ло с 27 точки и 7 борби.