Желко Обрадович е печелил Евролигата както с Реал (Мадрид), така и с Партизан (Белград), но снощи остави сантиментите на страна и се наслади на победата на сърбите с 89:87 като гост в испанската столица. Феноменално представяне на Кевин Пънтър, черешката на тортата от което бе тройка в последната секунда, осигури на "черно-белите" преднина с 1-0 в четвъртфиналната серия от турнира срещу десеткратните шампиони на Европа.

Американският гард бе неудържим със своите 26 точки (включително и пет тройки) и така засенчи иначе почти перфектното представяне на Габриел Дек от испанците. Аржентинският национал наниза 24, като в последната минута върна своите в мача, но Партизан все пак успя да открадне победата.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА И ДРАМАТИЧНАТА РАЗВРЪЗКА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Серията продължава в четвъртък с мач №2, който отново ще се проведе в Мадрид, а след това се мести в сръбската столица.

За "гробарите" това е първи четвъртфинал в турнира от сезон 2008/2009 насам. Те се завърнаха в елита на Европа след близо десетгодишна пауза, като преди настоящата кампания за последно бяха играли при най-добрите през сезон 2013/2014.

Живата легенда Обрадович има титла в Евролигата с Партизан от 1992 година, през 1995 година вдига отличието с Реал, а освен това има още седем отличия в най-силния турнир на континента.

В другата четвъртъфинална среща във вторник вечер Макаби (Тел Авив) поведе в серията с Монако след победа със 79:67 като гост.