Лос Анджелис Лейкърс допуснаха петата си загуба в пет мача от началото на сезона в НБА. Този път Минесота взе скалпа на легендарния отбор, надигравайки "езерняците" у дома със 111:102. За последно тимът започна с 0-5 през сезон 2014/2015, когато завърши с баланс от 21 победи и 61 загуби.

Антъни Едуардс с 29 точки, както и Руди Гобер с 22 плюс 21 овладени борби бяха основните двигатели при четвъртата победа в шест мача досега за Тимбърулвс. Карл-Антъни Таунс също изигра страхотен мач - 21 точки,8 борби и 7 асистенции, а Ториън Принс имаше силно включване от пейакта с 13 точки.

Без Антъни Дейвис, който има проблеми с гърба и с Ръсел Уестбрук, започнал на пейката, за Ел Ей най-добър отново бе ЛеБрон Джеймс. Краля приключи с 28 точки, 7 борби, 5 асистенции и 4 отнети топки. Уестбрук се включи с 18 точки и 8 борби, но отново при слаба стрелба от игра - 6 вкарани от общо 17 опита.

Единственият непобеден отбор в НБА пък остава Милуоки. Бъкс надвиха Ню Йорк като гости в легендарната "Медисън Скуеър Гардън" - 119:108 и така са с баланс 4-0, като това бе първото им гостуване този сезон. Както може да се досетите, Янис Адетокумбо бе неудържим - гръцката суперзвезда остана на една асистенция от трипъл-дабъл с 30 точки, 14 борби и 9 завършващи подавания. Цялата стартова петица на гостите вкара поне по 11 точки, докато за Никс се отличи Ар Джей Барет с 20.

Финикс грабна четвърта победа в пет мача, но при 124:111 срещу Ню Орлиънс главно действащо лице не бе Девин Букър, реализирал скромните 16 точки, а Микал Бриджес, завършил с 27. Освен това крилото игра в 314-и пореден мач - абсолютен рекорд сред активните баскетболисти в Лигата.