Отборът на Торонто Раптърс е само на крачка от историческа първа титла в NBA.

Канадският тим победи шампиона Голдън Стейт Уориърс със 105:92 в четвъртия мач от финалната серия и поведе с 3:1 успеха.

Това означава, че още след три дни, в своята "Скотиябанк Арена" Раптърс могат да детронират тима на Уориърс, който играе своя пети пореден финал в лигата и спечели три от тях.

Герой за победителите отново бе Кауай Ленард, който вкара 36 точки и прибави 12 борби към тях.

Най-резултатен за "воините" пък бе Клей Томпсън със своите 28 точки, а звездата Стеф Къри добави 27.

Мачът започна по-добре за Голдън Стейт, който се оттегли след първата четвърт с преднина от 6 точки.

Гостите от Торонто обаче спечелиха втората част, за да намалят изоставането си на три точки, а впоследствие обърнаха мача.

Преднината им продължи да се трупа, а в крайна сметка победата дойде при 13 точки разлика.

Снимка: Getty images/ Guliver photos