Първото дерби на Лос Анджелис през новия сезон в НБА завърши с разочарование за Лейкърс. Клипърс победиха "езерняците" със 103:97 в първия мач на звездата си Кауай Ленърд от 16 месеца насам, както и в дебюта на Джон Уол, който пристигна в тима през лятото.

За ЛеБрон Джеймс и компания продължава кошмарната серия без победа срещу градския съперник, простираща се във вече осем последователни двубоя.

Ленърд, голямата звезда на символичните гости, започна мач на пейката за първи път от 2013 година и за 21 игрови минути завърши с 14 точки, 7 борби и 2 асистенции. Двукратният "Най-полезен играч" на финалите в НБА бе аут от лятото на 2021 година, когато скъса връзки на коляното.

Пол Джордж и Джон Уол добавиха по 15 точки за победителите, а с по 14 се отчетоха Маркъс Морис и Ивица Зубац. Хърватският център бе страхотен в подкошието, овладявайки и 17 борби, а 6 от тях бяха в нападение.

Лони Уокър изненадващо бе най-резултатен за Лейкърс със своите 26 точки. Антъни Дейвис добави 25, а ЛеБрон Джеймс - 20, както и 10 борби и 6 асистенции. Ръсел Уестбрук бе бледа сянка на себе си с едва 2 точки за 27 минути, като те бяха от наказателната линия. В стрелбата от игра той пропусна всичките си 11 опита.

Милуоки пък нанесе втора поредна загуба на Филаделфия след победа с 90:88 като гост. Янис Адетокумбо бе на крачка от трипъл-дабул с 21 точки, 13 борби и 8 асистенции, получавайки подкрепа от Брук Лопес (17 точки), както и Грейсън Алън и Боби Портис, реализирали съответно 12 и 11. Така Бъкс откриха сезона си с победа.

Джеймс Хардън с 31 бе най-добър за Сиксърс, а Джоел Ембийд добави скромните 15, след като нямаше ден в стрелбата (6/21 от игра).