Президентът Румен Радев, спортният министър Весела Лечева и кметът на Бургас Димитър Николов откриха най-новото съоръжение за спорт у нас - многофункционалната зала "Арена Бургас".

Високите гости изгледаха и мача от полуфиналните плейофи в мъжкото баскетболно първенство между Черноморец и Рилски спортист. За радост на пълните трибуни домакините спечелиха с 84:70 и вече имат аванс от 2-1 победи в серията.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

Четвъртата среща е в събота отново в новата зала в Бургас, играе се до 3 победи.

Снимка: БТА

Гостите започнаха по-силно, но изостанаха с пет точки на полувремето.

А след него така и не успяха да наваксат, за да се стигне и до двуцифрен аванс на домакините в последните 8 минути на мача.

В петък от 19 часа е четвъртият мач от другата полуфинална серия, в който ЦСКА приема Балкан (MAX Sport 2 HD).

Там резултатът е 1-2 победи за тима от Ботевград.