Реал Мадрид е вторият финалист в Евролигата по баскетбол след голям мач и инфарктен завършек в Ел Класико на Файнъл фор в Белград.

"Белите" спечелиха с 86:83 срещу вечния съперник, изтръгвайки успеха в последните напрегнати няколко минути на битката, за да отидат на съботния финал срещу Анадолу Ефес.

За третото място Барселона ще срещне Олимпиакос, където играе Александър Везенков. В друга драма тимът на българина загуби със 74:77 от турския гранд по-рано в четвъртък.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ЕЛ КЛАСИКО В БЕЛГРАД>>>

Ел Класико обаче бе голямото украшение на вечерта, като Барса водеше с 11 точки на почивката (45:34) и изглеждаше на път да затвърди впечатленията от редовния сезон. Тогава каталунците финишираха на върха в Евролигата.

Но Реал се върна в играта с душата и сърцето на Серхио Лул (15 точки), както и с мощта на Гершон Ябуселе, който наниза 18 т., но добави и 8 борби към звездното си представяне.

В края нервите взеха връх, разликата падаше до точка, стигаше се до изравнявания, но Мадрид показа зрялост, за да измъкне победата в изключително равностоен мач.

Така Реал в събота ще преследва 11-ата си титла на Европа в баскетбола.

Клубът е рекордьор по този показател, както и във футбола (10 и 13 съответно). И може да направи дубъл - тази събота европейска корона в баскетбола, а следващата - и във футбола, когато тимът среща Ливърпул във финала на Шампионската лига.