Реал Мадрид повтори победата си в Белград и в мач №4, като по този начин заличи аванса на Партизан в изключително драматичния четвъртфинален плейоф в баскетболната Евролига.

Грандът от Испания спечели с 85:78 в сръбската столица, където 20 000 луди навиячи отново дадоха всичко от себе си за победата на своите. Но Партизан, спечелил първите два мача в Мадрид, изпусна момента в среща №3, а в четвъртия двубой сякаш бе припрян и отново не успя да затвори серията.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА>>>

И след 2-2 победи, разменени при гостуванията, на 10 май тя се връща за решаващ, пети мач, в Мадрид. А там Реал определено вече е фаворит да иде на Финалната четворка в Литва.

Адам Ханга и гигантът Валтер Таварес вкараха по 15 точки за победителите, а Габриел Дек и Джанан Муса добавиха по 14. Зак Лидай отвърна с 25 за Партизан.

Също на 10 май в Монте Карло ще е и петият мач между Монако и Макаби (Тел Авив), след като серията също е 2-2 победи. В четвъртък вечер израелският тим разби съперника със 104:69 у дома и прати дуела в пета среща.

Във Файнъл фор вече е Барселона, спечелил с 3-0 серията срещу Жалгирис. А тази вечер в Истанбул е мач №4 от четвъртфинала Фенербахче - Олимпиакос, в който тимът на Александър Везенков води с 2-1 победи.