Александър Везенков остана не записа минути на игрището във втори пореден мач на Сакраменто Кингс.

Родната баскетболна звезда така и не се появи в игра, а неговият Сакраменти Кингс записа драматична победа със 138:135 след две продължения.

Подобна бе и ситуацията миналата нощ, когато без да има информация за контузия или друг проблем, Везенков не се появи в игра, но тогава Кралете записаха нелепо поражение от Шарлът Хорнетс.

Сега нелепото продължение не бе далеч отново да застигне Сакраменто, но все пак след луда драма съотборниците на Везенков успяха да спечелят.

Домакините от Сакраменто имаха предимство във всеки един показател в срещата, с изключение на стрелбата от тройката, която се оказа и огромното оръжие на Орландо в този драматичен мач.

Кралете имаха аванс от 12 точки на полувремето, но той бе стопен от Паоло Банкеро, който бе над всички днес със своите общо 43 точки.

С пет точки в последните 30 секунди Банкеро направи така, че Орландо Меджик имаше аванс от две точки при оставащи 10 секунди, но все пак Малик Монк реализира последното нападатение за Сакраменто, за да прати мача в продължения.

А там драмата бе още по-сериозна. Осем секунди преди края Сакраменто имаше точка аванс и два наказателни удара за Монк, който обаче реализира само единия от тях и това се оказа фатално.

В последната атака за продължението Паоло Бакеро сякаш в първия момент изпусна топката и всички за Орландо приключи, докато реферите доста странно не отсъдиха топка в полза на гостите. Това даде втори мач на Банкеро, който реализира кош и със 127:127 прати мача за втори път в продължение.

Във вторите продължения обаче домакините от Сакраменто пречупиха своя опонент, макар драмата отново да не липсваше. При три точки разлика Орландо имаше последната дума и Банкер стреля от тройката в последната секунда, но неточно, а това означаваше успех за Кралете.

Така с 19 победи и 13 загуби отборът на Сакраменто Кингс заема петото място в Западната конференция на НБА.