Александър Везенков и Сакраменто Кингс удариха шампиона в НБА - Денвър Нъгетс. Кралете спечелиха със 123:117, а Везенков отбеляза 4 точки за победата.

Българинът получи 14 минути игра, като за този период освен четирите точки, той спечели три борби под коша, но пък остана без асистенции.

Това бе трета поредна победа за Сакраменто Кингс, а тя идва срещу шампионите от последния сезон, които са предвождани от играч №1 на НБА за изминалата кампания - Никола Йокич.

Самият Йокич направи невероятен мач, като завърши с "трипъл-дабъл", отбелязвайки 36 точки, към които добави 13 борби и 14 асистенции.

Това обаче не бе достатъчно за победа, а сякаш решителна в мача се оказа втората четвърт - единствената, която Сакраменто успя да спечели.

Това се случи с 19 точки разлика, с което Кралете се оттеглиха на полувреме с общ аванс от 14 пункта при 64:50.

Именно в началото на тази втора четвърт дойдоха и четирите точки на Везенков. Първо той реализира от тройката, а 30 секунди по-късно българинът отбеляза и един от двата си наказателни удара.

Третата и четвъртата част завършиха с по 4 точки преднина за шампионите от Денвър, което не бе достатъчно за обрат и в крайна сметка Сакраменто спечели със 123:117.

За тима на Везенков звездите ДеАрън Фокс и Малик Монк отбелязаха по 26 точки, а литовецът Домантас Сабонис реализира 17 пункта.

Третата поредна победа изкачи Сакраменто Кингс до петото място в Западната конференция, като Кралете имат актив от 11 победи и 7 загуби през сезона.