Германия е първият полуфиналист в олимпийския баскетболен турнир в Париж. Световните шампиони преодоляха трудна първа четвърт срещу Гърция, за да обърнат мача в желаната от тях посока и да спечелят четвъртфиналния двубой срещу Янис Адетокумбо и компания със 76:63 (11:21, 25:15, 23:16, 17:11), а сега очакват да разберат срещу кой точно ще се изправят - Франция или Канада.

НБА суперзвездата Янис за пореден мач бе най-добър за гърците, но се оказа, че само той е крайно недостатъчен. Крилото на Милуоки Бъкс влетя ударно в мача с 8 точки само в първата част, спечелена от неговия тим с 10 разлика, а в крайна сметка завърши с 22 точки.

Слабите първи 10 минути обаче бяха единственото колебание в германската машина.

Бундестима постепенно намери правилния ритъм и не допусна съперника си да вкара повече от 16 точки в нито една от оставащите три четвърти. Водени от своите НБА звезди в лицето на Мориц Вагнер (Орландо) и Денис Шрьодер (Бруклин), както и с подкрепата на останалите играчи от Евролигата, германците изравниха още до почивката 36:36.

В третата четвърт те бързо поведоха, но в средата на частта Гърция пак бе напред - 47:45, като това се оказа и последното водачество в мача за южните ни съседи. След 30 минути Германия бе напред с 59:52, а в оставащите 10 минути продължи да трупа разлика, като най-голямата достигна 15 точки, а заключителната таква бе 13 - 76:63.

Франц Вагнер вкара 18 точки, Шрьодер се отличи с 13 и 8 асистенции, а Йоханес Тиеман реалзиира 10. Исаак Бонга (9), Мориц Вагнер (8) и Йоханес Фойтман (7) също дадоха своя принос за победата.

През второто полувреме Германия ограничи максимално Адетокумбо, който отклоняваше топката към своите съотборници, ала те така и не успяваха да вкарат стрелбите си. Томас Уолкъп завърши с 12 точки, а Костас Папаниколау - с 10.