"Ако срещнем американците, Господ да им е на помощ", заплашително заяви сръбският треньор Саша Джорджевич преди Световното първенство по баскетбол в Китай.

Заканата бе изпълнена и Сърбия победи американците с 94:89.

Това бе първа победа от 2002-а насам за западните ни съседи над сила №1 в баскетбола, но тя дойде в мач без значение.

Двата тима, които бяха големите фаворити преди първенството в Китай, отпаднаха на четвъртфиналите, а днес играеха за разпределението на местата между 5-о и 8-о.

Сърбите победиха и ще играят за петата позиция с победителя от мача между Полша и Чехия, а загубилият ще играе срещу САЩ.

Решителна за успеха се оказа първата четвърт, в която сърбите разпиляха своя съперник. Резултатът след нея бе 32:7.

След това американците се събудиха, но така и не успяха да наваксат сериозното изоставане и записаха втора поредна загуба, след като 13 години не бяха усещали вкуса на поражението.

Боян Богданович бе основният реализатор за сърбите с 28 точки, а Владимир Лучич добави 15.

За американците Харисън Барнс вкара 22 точки, Кемба Уокър се отчете с 18, а Крис Мидълтън с 16.