САЩ победи Гърция с 69:53 в най-очаквания сблъсък от днешната програма на Световното първенство по баскетбол в Китай.

Така гърците със своята суперзвезда Янис Адетокумбо окончателно нямат шанс за участие в четвъртфиналите.

Американците спечелиха първите три части и си осигуриха спокойствие във втората, която взеха с 19:8.

Янис не успя да спре съперника, отбелязвайки 15 точки, 13 борби и нито една асистения. Костас Слукас добави 13 точки.

За победителите най-резултатен бе Кемба Уокър също с 15 точки, а 10 отбеляза Доновън Мичъл. Харисън Барнс и Дерик Уайт добавиха по 9.

Така САЩ си осигури място на четвъртфиналите с актив от 4 победи в 4 мача, а гърците останаха последни във втората групова фаза с две победи и две равенства. Имат шанс да се отлепят от третото мястоо, ако победят чехите в последния си мач.

Чехия днес победи убедително Бразилия с 93:71 и зае второто място с актив от 3 победи и 1 загуба, колкото имат и южноамериканците.

В друга група Австралия очаквано победи Домениканската Република с 86:67 и също остава с пълен актив от 4 победи.

Това важи и за отбора на Франция, който в оспорван мач надигра Литва с 78:75.

Така почти всички четвъртфиналисти вече са ясни. Класираха се Аржентина, Полша, Сърбия, Испания, САЩ, Франция и Австралия.

Единствената въпросителна е между отборите на Чехия и Бразилия.