“Левски” взе първа победа в баскетболните плейофи след 66:56 срещу Балкан. По този начин шампионите оцеляха и се спасиха от елиминация, макар че пропиляха 16 точки преднина в един момент от мача, но все пак победиха в третия полуфинален двубой от серията.

“Сините” побеждават Балкан за едва втори път през сезона, а двата тима имат вече близо десет изиграни мача във всички турнири - НБЛ, Балканската лига и Купата на България.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА И КАК ТИТИ ПАПАЗОВ БЪРШЕ ПОДА ВИЖТЕ ТУК >>>

Домакините поведоха с двуцифрена преднина (13) още след първата част, а до почивката запазиха разликата в своя полза комфортна - 34:25. Развоят бе съвсем различен в третата четвърт, когато гостите наваксаха изоставането си и дори поведоха с точка за 44:45 преди последните 10 минути.

В тях обаче столичният тим се съвзе, за да затвор срещата в своя полза и да намали изоставането си до 1-2 след 66:56.

Христо Захариев вкара 16 точки за победителите, докато за Балкан Дерик Маркс и Крисчън Джоунс се отличиха с по 14.