Шампионът на НБА Лос Анджелис Лейкърс записа втора загуба след завръщането на суперзвездата си ЛеБрон Джеймс.

Ветеранът лекуваше контузия дълго време, а при първия си двубой след нея “езерняците” отстъпиха на Сакраменто. Сега те допуснаха поражение и от Торонто - със 114:121 у дома в “Стейпълс Сентър”.

Невероятна втора част, в която Раптърс вкараха 40 точки срещу почти двойно по-малко за съперника си (21), даде преднина от 72:59 на гостите от Канада на почивката. Лейкърс направиха опит да се върнат в мача след почивката, но не успяха да стигнат до обрат и записаха загуба №27 през сезона.

Паскал Сиакам с 39 точки и 13 борби, както и Кайл Лаури с 37 точки и 11 асистенции бяха в основата на едва десетата победа на Торонто като гост през сезона. Тимът е с баланс 26-38 и все още има теоретичен шанс за класиране за плейофите.

ЛеБрон вкара 19 точки за Ел Ей, а като най-резултатен приключи Кайл Кузма, включил се с 24 точки от пейката.

Междувременно Джеймс вече е №19 по изиграни мачове в историята на НБА с 1308.

Младата звезда на Далас Лука Дончич пък е само на една ръка разстояние от един мач наказание. Словенецът бе дисквалифициран при загубата на Маверикс с 99:111 от Сакраменто, след като бе санкциониран с две технически нарушения.

Те бяха съответно под №14 и №15 за него през сезона, а при достигане на шестнадесет следва автоматична санкция от един мач. Иначе Дончич вкара 30 точки, докато за Кингс Бъди Хийлд бе най-резултатен с 27, а Марвин Багли, когото “кралете” избраха един избор преди Лука в Драфта, добави 23.

“Най-полезният играч” на последните два сезона, Янис Адетокумбо от Милуоки, пък бе неудържим при победата на Бъкс със 117:114 срещу Бруклин. Гръцкият национал вкара 49 точки за победа №40 на своя отбор, като по този начин засенчи суперзвездата на съперника Кевин Дюрант, реализирал 42.