Шампионът в НБА Торонто се спаси от отпадане в серията срещу Бостън от полуфиналите на Изток след голяма драма и 125:122 след две продължения.

Канадският отбор ще получи още един шанс да продължи към защита на титлата си в мач №7, който е в нощта на петък срещу събота българско време.

Торонто не започна убедително и шестата среща, като изоставаше на моменти и с 12 т. през първото полувреме. В тези първи две четвърти Джейлън Браун наниза цели 21 точки за Бостън.

Най-вече с усилията на Кайл Лаури (33 т., 8 борби и 6 асистенции общо), шампионите се върнаха в играта. Те стигнаха до 98:98 след четирите части, за да вкарат срещата в допълнителни 5 минути.

И те не бяха достатъчни, драмата влезе във второ продължение, за да спечели накрая Торонто. Браун завърши с 31 т. и 16 борби за Селтикс.

Победителят в мач №7 ще срещне на финала в Източната конференция Маями, който помете с 4:1 Милуоки (завършил като №1 в редовния сезон).

На Запад звездата Кауай Ленард се развихри с 30 точки, 11 борби и 9 асистенции, за да даде победа на ЛА Клипърс с 96:85 над Денвър.

В серията тимът от Калифорния вече води с 3:1 победи, а Кауай се цели във втора поредна титла на НБА, след като бе герой за Торонто миналия сезон.

На финала в Западната конференция чака победителят от много завързаната полуфинална серия ЛА Лейкърс - Хюстън (2:1, четвъртият мач е в ранните часове на петък наше време).