Милуоки нанесе тежък удар в серията срещу Бостън в Националната баскетболна асоциация, като победи в залата на съперника със 110:107. Успехът в мач №5 даде аванс на шампионите с 3-2, а следващата среща е в Милуоки и те ще имат шанс за затворят серията и да стигнат до финала на Изток.

Но да се прогнозира това е изключително рисковано - сблъсъците на тези два тима от последната седмица са непредвидими и драматични, като тази сутрин не направи изключение. Бостън Селтикс водеше на моменти с 10 точки, дори в началото на последната четвърт, а Джейсън Тейтъм (34 точки, 6 борби и 4 асистенции) и Джейлън Браун (26/8/6) бяха невъзможни за опазване.

Гръцкият звяр отсреща вкара 40, добави и 11 борби, но Янис Адетокумпо също е човек. Съотборникът му Пат Конаутън го удари при една битка под коша неволно с лакът и му отвори аркада над дясното око. Не че това спря Янис за последните 2-3 минути от срещата...

"Кървавата" победа бе подпечатана обаче от друг герой. Джру Холидей вкара важен кош за 108:107, а после открадна топката в центъра при последната атака на Бостън и така реше изхода на мача. Гардът завърши с 24/8/8.

На Запад се очакваше Голдън Стейт да реши серията още тази нощ, но Мемфис имаше други идеи и съпротивителни сили. Домакините спечелиха с убедителното 134:95 и резултатът е вече 3-2 за Уориърс, които ще имат шанс да идат на финал с победа у дома в съботната сутрин.

Цели трима играчи вкараха по 21 точки за Гризлитата - Джарън Джаксън, Дезмънд Бейн и Тюс Джоунс, а още четирима минаха границата на двуцифрен актив.

Цялата тежка артилерия на Голдън Стейт имаше лоша вечер, като Стеф Къри завърши с 14 точки, а Клей Томпсън вкара 19.