Александър Везенков изигра нов силен мач в Евролигата, а неговият Олимпиакос направи нова крачка към финалната четворка.

Гръцкият гранд победи Монако като гост с 87:83, като по този начин поведе с 2:1 в серията, която се играе до три победи.

Решителната среща може да е утре отново в Княжеството, а ако Монако я спечели и изравни до 2:2 победи, то всичко ще се реши с финален пети мач в Гърция.

Александър Везенков завърши мача като втори най-резултатен състезател в тима на Олимпиакос, вкарвайки 17 точки, към които добави 9 борби и 2 асистенции. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Иначе мачът бе много вълнуващ, като Олимпиакос успя да влезе в последната му част с наглед доста комфортен аванс от 71:58.

Играчите на Монако обаче бързо стопиха разликата, а минута преди края на мача дори успяха да поведат с 80:79, когато Парис Лий наниза две поредни тройки в коша.

Олимпиакос все пак успя да реагира перфектно в получилата се ситуация, като отговори с шест последователни точки, всички от тях дошли след наказателни удари.

Така дори и последвалата тройка на Бейкън от Монако не се оказа достатъчна, защото във финалните секунди Олимпиакос имаше аванс от две точки, а най-резултатният в мача - Костас Слукас, оформи крайното 87:83 с нови две точки.

В другия мач от вечерта Барселона победи със 75:66 Байерн Мюнхен и също поведе с 2:1 в серията.