Спортист номер 1 на България за 2022 година Александър Везенков определено ще иска максимално бързо да забрави представянето си в двубоя на неговия Олимпиакос срещу Монако.

Срещата от 18 кръг на баскетболната Евролига завърши при резултат 64:60 в полза на френския тим.

ВИДЕО С НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК>>>

Българинът записа само 4 точки, като се опита да компенсира с 8 борби. Слабото му представяне пък принуди треньора на Олимпиакос да го извади от игра, като изобщо не се появи в последната четвърт.

А именно тя бе решаваща за крайния изход. Минута преди края на срещата резултатът бе равен, но въпреки това Везенков не се появи в игра.

Така в крайна сметка гръцкият гранд загуби двубоя, а Монако записа втора победа над този съперник.

Във временното класиране Олимпиакос остава на петото място с баланс от 11 победи и 7 загуби, докато монегаските са на втората позиция с актив от 12 успеха и 6 поражения.