Олимпиакос (Пирея) допусна втората си поредна и общо трета загуба от началото на новия сезон в Евролигата. Александър Везенков и съотборниците му отстъпиха с 80:84 при гостуването си на Байерн (Мюнхен), след като миналата седмица загубиха от Анадолу Ефес в Истанбул, а на старта на сезона бяха надиграни и от другия турски гранд край Босфора - Фенербахче.

Българинът изигра пореден солиден мач, в който обаче "червено-белите" не успяха да задържат 12 точки преднина през третата част и допуснаха обрат. Бившият играч на Сакраменто Кингс бе най-резултатен за своя отбор с 16 точки, като също така бе и с най-висок индекс за полезно действие в мача въобще - 23 пункта.

Това се случи, след като Саша овладя 7 борби и също така направи по 1 асистенция, 1 отнета топка и 1 чадър. В последната минута обаче той пропусна две стрелби от тройката при 82:80 на в полза на Байерн, като те можеха да пратят мача в друга посока.

Американецът Карсън Едуардс от баварците разпиля гръцкия гранд с 30 точки, включително и двата успешни наказателни удара, подпечатали успеха на германците при оставащи 11 секунди до края на мача. Игралият два сезона в Бостън Селтикс баскетболист допълни статистиката си с 4 борби и 3 асистенции, но 3 грешки и 3 понесени чадъра му отредиха коефициент от 21 пункта.

Девин Букър добави 20 точки за Байерн, а Шабаз Напиър и Ник Уейлър-Баб по 10, като Уейлър-Баб впечатли с 9 асистенции. Тайлър Дорси с 12 и Моузес Райт с 10 пък допълниха триото от топреализатори за гостуващия тим.

Олимпиакос е с баланс от 2 победи и 3 загуби след 5 кръга - на единадесето място, докато Байерн е десети с 3-2.

В неделя на Везенков и съотборниците му предстои първото голямо дерби за сезона - в местното първенство срещу Панатинайкос.