Лос Анджелис Лейкърс продължава в режим на свободно падане през новия сезон. "Езерняците" записаха четвърта загуба в четири мача, като този път си намериха майстора в лицето на Денвър и Никола Йокич. Нъгетс надвиха ЛеБрон Джеймс и съотборниците му със 110:99 и така вече са с положителен баланс след пет мача - 3-2.

Именно Йокич бе главното действащо лице за успеха на домакините от Колорадо. Двукратният "Най-полезен играч" на сезона в НБА остана на една асистенция от трипъл-дабъл - сръбският маестро завърши с 31 точки, 13 борби, 9 асистенции и 4 отнети топки. Жокера стреля 12/13 за 2 точки и 7/7 от наказателната линия, но междувременно не успя при нито ена от четирите си стрелби от тройката.

Единствено Аарън Гордън не успя да завърши с двуцифрени показатели от титулярите на Денвър. Освен Йокич, това сториха и Брус Браун (18 точки), както и Джамал Мъри и Кентавиъс Колдуел-Поуп (по 13 всеки).

Антъни Дейвис с 22 и 14 борби, както и ЛеБрон Джеймс с 19 точки и 9 асистенции бяха двамата най-добри играчи на гостите. Трябва да се отбележи и това, че Ел Ей беше без Ръсел Уестбрук.

Четвъртата поредна загуба върна Краля почти две десетилетия назад. Единственият сезон в кариерата му досега, когато Джеймс е започвал с 0-4 след четири мача, е 2003/2004, когато той дебютира в професионалния спорт.

Междувременно суперзвездата на Лейкърс вече е вкарвал поне 10 точки в 1100 поредни мача от редовния сезон - недостижим рекорд на Лигата.