Александър Везенков и неговият Олимпиакос постигнаха безпроблемна победа в Евролигата.

Гръцкият гранд срази с 81:55 френския АСВЕЛ Лион, който се намира на последното 18-о място в класирането.

От своя страна Олимпиакос продължава да е на върха, като три кръга преди края на редовния сезон, гръцкият тим има 22 победи и 9 поражения, колкото има и Реал (Мадрид).

Този път Везенков имаше доста тих и спокоен мач, но също така трябва да се отчете, че той прекара само 23 игрови минути на терена.

Българинът вкара прекалено скромните за него 9 точки, към които добави 4 борби и 3 асистенции. ВИДЕО ОТ ТОЧКИТЕ МУ ВИЖТЕ ТУК >>>

Олимпиакос дръпна с комфортен аванс в резултата още след първата четвърт, когато бе с 9 точки напред. Най-силната част за АСВЕЛ бе втората, която французите спечелиха с 16:15, но това не промени особено ситуацията им в мача, защото те загубиха с 10:19 третата четвърт.

Така при 17 точки разлика преди началото на последната част, за всички бе ясно, че гърците ще вземат победата с лекота, което се и случи с крайното 81:55.