Тимът на Александър Везенков поднесе голямата изненада от поредния кръг в НБА.

Сакраменто Кинс победи лидера в Западната конференция Минесота Тимбъруулвс със 124:120 след продължение като гост.

Везенков не бе в групата на "кралете", тъй като продължава да лекува контузия, а освен това аут бе и звездата на отбора Ди`Аарън Фокс.

И без тях обаче възпитаниците на Майк Браун успяха да изненадат един от най-добрите отбори от началото на сезона в НБА и то в неговата зала.

Кингс водеха в резултата през по-голяма част от мача, но позволиха на "вълците" да стигнат до равенство 115:115 след 48 минути игра.

Най-резултатен за победителите беше Малик Монк с 39 точки. Пореден солиден мач изигра Домантас Сабонис. Литовецът завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки, 15 борби, а към тях добави и 8 асистенции.

"Вълците" остават начело на Запад в НБА с баланс от 42 победи и 18 загуби. Сакраменто е седми с 34 успеха и 25 поражения.