Голдън Стейт измъкна драматично втория мач от финалите в НБА, след като обърна домакините от Торонто до 109:104. Така преди следващите две битки в залата на шампионите (сряда и петък), резултатът от серията е 1-1 победи.

Торонто водеше с 12 т. след първото полувреме, но допусна ужасен старт на третата четвърт, когато Голдън Стейт навъртя поредица от 18 безответни точки (18:0!). Така отборът от Канада, който играе на първите си финали в НБА, изпусна златен шанс да вземе аванс от 2-0 успеха.

Въпреки травмата на Клей Томпсън в края, както и поредното отсъствие на контузения ас Кевин Дюрант, защитаващият титлата си отбор от Западното крайбрежие удържа победата.

Звездата на шампионите Стеф Къри направи глупост в последната минута, хвърляйки топката във въздуха, за което бе наказан с технически фаул, а Кауай Ленард намали от него разликата на едва 4 т.

Само 26 секунди преди края тя падна до 2 т. в полза на гостите, но домакините оставиха непокрит Андре Игуодала на тройката, а той вкара за крайното 109:104.

Ленард бе най-резултатният играч в мача с 34 т., Томпсън вкара 25 за Голдън Стейт преди да излезе с контузия в бедрото. Къри се намеси с 23, като бе основен реализатор в силното второ полувреме на отбора си.

Участието на Клей Томпсън в мач №3 е под въпрос, макар самият той да бе уверен в него след края.

Лекарите на шампионите не са сигурни и доколко е възможно да се появи Дюрант, а отсъствието и на двамата би поставило в много трудна ситуация тима.