Александър Везенков има травма в левия глезен и е поставен със статут "под въпрос" за домакинския мач на Сакраменто срещу Атланта във вторник сутринта българско време.

Срещу името на българина тази сутрин се появи новият "етикет", което не значи задължително, че той няма да играе. Но е вероятно да бъде запазен, ако има дори най-малко съмнение доколко се е възстановил с наближаването на мача.

В същото време в Щатите продължават и слуховете около това дали Сакраменто няма да реши да трансферира Везенков в сделка с размяна на играчи. До крайния срок за това има достатъчно време - той е на 8 февруари за NBA, но и тази сутрин не се мина без споменаване на ново име на отбор, който има интерес да вземе най-силния баскетболист в Европа за 2023-а. Този път това е Мемфис, който се интересува от размяна с Кингс, в която е включен и Александър (според публикации).

Същевременно на игрището вилнеят познати герои. Никола Йокич изигра голям мач за Денвър, който победи със 113:104 Вашингтон като гост.

Сърбинът вкара 42 точки, добави 12 борби и 8 асистенции, като напълно доминираше на паркета. И с това допринесе сериозно за победа №30 на шампионите за редовния сезон (при 14 загуби).

Още резултати от тази сутрин в NBA:

ЛА Клипърс - Бруклин 125:114

Хюстън - Бостън 107:116

Финикс - Индиана 117:110

ЛА Лейкърс - Портланд 134:110.