Александър Везенков отново бе най-добър за Олимпиакос (Пирея), но гърците допуснаха АСВЕЛ Вильорбан да заличи изоставане от 20 точки и да открадне победата след тройка в последната секунда. Шампионите на южната ни съседка отстъпиха на френския си съперник със 75:77 в мач от поредния кръг на Евролигата, а в герой за домакините се превърна Амине Ноуа, реализирал победната тройка в самия край на мача.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Везенков и компания започнаха ударно и в един момент от първото полувреме водеха с 20 точки, а на почивката имаха преднина от 18 при 49:31, но през вторите 20 минути нещата тръгнаха в съвсем различна посока, след като АСВЕЛ заигра изключително и заличи пасива си, за да изравни при 70:70 в последната част, а после и да се пребори за успеха.

Българският национал за пореден път бе най-добър за своя отбор - 16 точки, 6 борби и 2 асистенции при само един пропуск в стрелбата. Саша стреля 6/6 за 2 точки, 1/2 от тройката и 1/1 при наказателните удари, завършвайки като най-резултатен и най-ефективен за гърците (коефициент 22).

Джона Матюяс и Шарл Каюди вкараха по 14 точки за АСВЕЛ, докато Амине Ноуа и Нандо де Коло се отчетоха с по 13.