ЦСКА срещу Балкан е вторият полуфинал в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, след като двата отбора преодоляха съперниците си днес в четвъртфиналите.

Състезанието е в "Арена София" и немалко зрители дойдоха на късните два мача, в които за съжаление голяма интрига нямаше.

ЦСКА победи Спартак (Плевен) с 82:63 (37:31), след като някъде около средата на третата четвърт дръпна с достатъчно сериозен аванс, за да допусне каквато и да е изненада.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ КЪСНИТЕ ДВА ЧЕТВЪРТФИНАЛА>>>

Таменанг Чо бе най-резултатен за успеха на ЦСКА и оформи "абъл-дабъл" от 23 точки и 12 борби, а Алекс Симеонов добави 16 точки и 6 борби. За Спартак Семаджи Хейнс-Джоунс допринесе с 23 точки, 3 борби и 5 асистенции. Седариан Рейнс се включи с 14 точки и 5 борби.

На полуфинала ЦСКА ще се изправи срещу шампиона Балкан, който се разправи брутално с Ямбол със 97:66.

Още на полувремето резултатът бе 55:31 и всичко бе ясно. "Червените" са рекордьор със 17 отличия в турнира за Купата, но не са я печелили от 2005 г., а през този сезон се завърнаха след над десетилетие в елита на българския мъжки баскетбол.

Балкан пък не е взимал трофея от 35 години.

ВИЖТЕ КАРТИНА И ОТ РАННИТЕ МАЧОВЕ С ИЗНЕНАДВАЩОТО ОТПАДАНЕ НА НОСИТЕЛЯ НА КУПАТА>>>

Остава и надеждата за финал - вечно дерби на ЦСКА и Левски. "Сините" стигнаха до полуфинала след 85:78 срещу Берое по-рано днес. Те ще се изправят в сряда срещу Черноморец, който поднесе голямата изненада на деня срещу носителя на приза Рилски спортист - 82:78.