"Голдън Стейт Уориърс" победи "Кливланд Кавалиърс" със 122:103 в мач №2 от финалната серия на НБА.

По този начин миналогодишните шампиони поведоха с 2:0 и са на две победи от защита на титлата си.

"Войните" бяха по-добрият тим през почти целия мач и не оставиха шансове на своя противниик.

"Голдън Стейт" спечели първата и втората част и се оттегли на почивка с комфортна преднина от 13 точки.

"Кливланд" спечели третата част с 34:31 и запази надеждите си за нещо от този двубой, но в последната четвърт "Голдън Стейт" не остави съмнение кой е по-добрият тим в мача.

Най-резултатен в срещата бе Стеф Къри, който отбеляза 33 точки, а Кевин Дюрант добави още 26 за успеха.

В състава на "Кливланд" очаквано с най-много точки завърши Леброн Джеймс. Суперзвездата на НБА наниза 29 коша, гарнирани с 13 асистенции и 9 борби.

Серията ще продължи с 2 мача в Кливланд, следващият от които е на 7 юни от 4 ч българско време.