Жалгирис (Каунас) направи един от най-великите обрати в историята на Евролигата. И ако трябва да бъдем по-точни - вторият най-голям такъв, след като се върна след изоставане от 27 точки, за да спечели с 85:82 гостуването си на Олимпия (Милано).

Така литовците се прибират у дома със 100% успеваемост след двойната седмица в турнира - във вторник те победиха като гост Виртус (Болоня) със 71:68, а сега добавиха още една италианска жертва в списъка си.

В средата на третата част гостите от Каунас изглеждаха обречени, след като на таблото светеше 64:37 в полза на домакините. Известните с коравия си характер балтийци обаче не се дадоха и свалиха разликата до 18 точки преди финалните 10 минути, а там ограничиха съперника до едва 16, реализирайки 37 от своя страна.

Жалгирис показа съвсем различно лице във второто полувреме - преди почивката гостите допуснаха цели 49 точки, а след нея едва 33.

Довидас Гиедрайтис вкара 21 точки, Силвен Франсиско изигра нов силен мач - 17 и 6 асистенции, докато Дейвидас Сирвидис и Лауринас Бирутис останаха съотвено с 11 и 9 точки.

Обичайният заподозрян Никола Миротич бе най-добър за Олимпия със 17 и 11 борби.