Александър Везенков изигра поредния си фантастичен мач в баскетболната Евролига с екипа на Олимпиакос.

Той и съотборниците му надвиха в своята зала гостуващия Анадолу Ефес със 76:70 в двубой от 23-ия кръг, за да запишат четвърта поредна победа.

Над всички в мача бе именно българският национал, който реализира 23 точки, три асистенции и три борби. Той бе точен четири пъти от тройката и това даде разликата в резултата.

Гърците си осигуриха спокойствие още в първата четвърт, като я спечелиха с 22:13. След това успяваха да поддържат прилична разлика, като до края на мача тя не падна под едно владение, макар Анадолу да успя да съкрати максимално при 58:62.

ВИЖТЕ ВИДЕО С ВСИЧКИ ТОЧКИ НА ВЕЗЕНКОВ В МАЧА >>>

Михалис Лунтис добави 13 точки за Олимпиакос, а четирима играчи в турския тим завършиха с по 10 точки. При шампионите така и не се намери човек, който да избухне по подобие на Везенков.

С победата си Олимпиакос задържа първото място в класирането с актив от 16 победи и 7 загуби, колкото има и вторият Реал Мадрид. Анадолу е разочароващ с 11-о място, макар и да има все още реални шансове за плейофите.

Любопитно бе, че на мача присъства най-добрата тенисистка на Гърция - световната №7 Мария Сакари, която също се наслади на победата на любимците си.