Сръбският център на Денвър Никола Йокич се погрижи собственоръчно най-дългата победна серия в НБА досега през сезона да приключи. Нъгетс победиха у дома Юта със 128:117 и така сложиха точка на поредицата на Джаз от 11 последователни успеха, като Йокич изигра основна роля за това, изравнявайки върховото си постижение от 47 точки в един мач.

Той пропусна само девет стрелби от игра (17/26), вкара всичките си четири шута от тройката и успя при 90% от наказателните удари, които изпълни (9/10). Йокич влетя убийствено в мача и само в първата част реализира повече от половината точки на своя тим - 22 от общо 43, а на полувремето вече имаше 33 точки срещу името си, като Нъгетс водеха убедително със 79:54.

Сръбската звезда допълни статистиката си с 12 борби, 5 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър, а след мача уверено заяви, че ще вкара 50, когато Денвър се нуждае от това.

“Ще вкарам 50 точки, когато имаме нужда от това, надявам се. Това е просто игра. А основната цел е да спечелим. Ще вкарвам колкото е необходимо, само и само да печелим мачове”, каза Йокич след двубоя. Това бе първа загуба за Юта от 6 януари насам, като за “джазмените” най-резултатен бе хърватинът Боян Богданович с 29 точки.

В другата най-интригуваща среща в неделната вечер Вашингтон победи Бруклин със 149:146, а това се случи благодарение на важни тройки на Ръсел Уестбрук (41 точки) и Брадли Бийл (37) в последните минути. За Нетс Кевин Дюрант се отличи с 37 точки, Джо Харис и Кайри Ървинг добавиха 30 и 26, а Джеймс Хардън не игра заради проблем с бедрото.