Олимпиакос победи със 72:68 Жалгирис у дома във втория кръг на Евролигата и записа първи успех за сезона в най-силния баскетболен турнир на континента.

Гърците водеха с 15 точки още след първата четвърт и с 11 на почивката, но през второто полувреме един от традиционните тимове в европейския баскетбол се върна с пълна сила в мача.

Александър Везенков бе ключовият играч за победата на Олимпиакос със 17 точки и 11 борби, които му отредиха дабъл дабъл.

Българската звезда изигра 24 минути в двубоя, като остана с 11 точки дълго - от средата на третата четвърт до последната минута на четвъртата. Тогава - за 71 секунди в края, Саша вкара 6 от общо 7 пункта, с които отборът му задържа победата при опита за обрат на гостите.

Еван Фурние завърши с 15 точки за Олимпиакос, а Найджъл-Уилям Гос добави 9. За Жалгирис най-резултатен бе Дейвидас Сирвидис със 17 точки.