Александър Везенков бе най-резултатен за Олимпиакос в пореден мач, но това не бе достатъчно. Тимът му допусна трето поредно поражение, като този път загуби от историческия си съперник Панатинайкос със 71:79 в първото издание на голямото гръцко дерби за сезона.

След като допусна поражения от Анадолу Ефес и Байерн (Мюнхен) в последните си два мача в Евролигата, сега Олимпиакос регистрира и първата си загуба в местното първенство.

Българското крило пак бе лидер на своя отбор, като вкара най-много - 19 точки, които допълни със 7 борби, 1 асистенция и 1 чадър, както и 6/11 в стрелбата от игра за 33 минути на терена.

"Детелините" затвориха първото полувреме със серия от 13-3 в своя полза в последните му 5 минути, което в крайна сметка се оказа решаващо за по-нататъшното развитие на двубоя. На полувремето Олимпиакос губеше с 38:48, а после така и не успя да се върне близо до съперника. Четири минути преди края ПАО закова най-голямата си преднина (59:75), а във финалните минути Везенков и съоборниците му единствено успяха да съкратят финалната разлика до 71:78.

Кендрик Нън впечатли за Панатинайкос с 25 точки, Лоренцо Браун вкара 18, а Матиас Лесор - 10.

Еван Фурние добави 15 за олимпиакос, но пропусна 11 стрелби, а Моузес Райт реализира 14.

Европейският шампион ПАО е лидер в класирането с пълен актив от 4 победи в 4 мача, докато Олимпиакос е втори с 3-1, следван от Паниониос и Промитеас, които също имат по една загуба.

Утре на Везенков и компания предстои домакинство на Реал (Мадрид) в Евролигата.