Александър Везенков изигра поредния си силен мач с екипа на Олимпиакос и се класира на финала на баскетболната Евролига.

Българинът и неговите съотборници победиха със 76:62 Монако и оправдаха ролята си на фаворит в първия полуфинал от Финалната четворка. В мача за титлата те ще играят срещу Реал Мадрид или Барселона.

Мачът в литовския град Каунас се разви много интересно, като Монако определено бе по-добрият отбор през първото полувреме.

ВИЖТЕ ВСИЧКИ ТОЧКИ НА БЪЛГАРИНА В МАЧА И НЕГОВО ИНТЕРВЮ>>>

Французите, четвърти в редовния сезон, спечелиха полувремето с 41:29 след слаба стрелба на съперника.

Третата четвърт обаче бе изумителна. В нея гърците буквално разбиха своя опонент, като му позволиха да вкарат само една стрелба. Спечелиха частта с 27:2!

В последната четвърт самочувствието на шампиона от редовния сезон отново си личеше и авансъ бе запазен с лекота.

Везенков бе най-резултатният играч в мача с 19 точки, шест борби и три асистенции. Костас Папаникулау добавви 15 точки шест борби. Сашо вкара пет пъти от близка дистанция, три пъти от тройката и три пъти от фаул линията.

За французите Майк Джеймс и Ели Окобо бяха с най-много точки - по 17.

Финалът на Евролигата е в неделя от 20 часа пряко по MAX Sport 1 HD.