Александър Везенков превъзмогна болката и игра с контузия за Олимпиакос в третия финален мач за шампионската титла в Гърция.

Българската суперзвезда в баскетбола остана на игрището 20 минути, помогна със 7 точки и 4 борби, а тимът му победи със 75:52 над големия съперник Панатинайкос.

Така Везенков и съотборниците му водят с 2-1 в серията, в която се играе до три успеха. Двубой №4 е в залата на ПАО, а ако се наложи пети, домакин ще е Олимпиакос.

Везенков игра в неделя вечер, въпреки че получи контузия на коляното по време на втория мач на 8 юни. Спортист №1 на България за 2022-ра не бе тренирав с отбора си от онази среща до третия финал.

Въпреки това стартира в петицата на Олимпиакос и излезе чак, когато разликата вече го позволяваше.

В третата четвърт преднината на домакините стигна 17 точки и това бе сигнал Саша да излиза.

За победителите Костас Слукас вкара 14 точки, а по 11 точки добавиха Мустафа Фал и Шакил МакКисик.

Мариус Григонис беше най-резултатен за Панатинайкос с 13 точки.