Александър Везенков изигра поредния си отличен мач в Евролигата, но Олимпиакос отново загуби. Гърците допуснаха поражение със 72:76 у дома от Цървена Звезда, като това бе третата им поредна загуба и по този начин те сдадоха четвъртото място във временното класиране на Евролигата, където вече е Зенит (Санкт Петербург).

Пълен репортаж от срещата може да гледате тук.

Българският национал бе най-добрият играч в мача със своите 20 точки - никой друг не вкара повече от него. Везенков бе и най-ефективният с коефициент от 24, след като стреля 3/6 за 2 точки, 4/7 от тройката и 2/2 от наказателната линия, в комбинация с 8 борби и 2 отнети топки за 33 минути игра.

Костас Слукас добави 18 точки за домакините, а за сърбите Огнен Добрич с 14 и Никола Клаинич с 12 бяха двамата най-добри на терена.

В друг мач от четвъртък вечер Зенит надви актуалните шампиони от Анадолу Ефес със 76:67.

Следващата седмица Олимпиакос и Везенков имат изключително тежка задача, защото им предстои гостуване на лидера в класирането Реал (Мадрид).