Александър Везенков изглежда във все по-добра форма с всеки изминал мач на Олимпиакос (Пирея). След като бе с ключова заслуга за първата победа в Евролигата - срещу Жалгирис (Каунас) миналата седмица, а после наказа бившия си отбор Арис с 22 точки в Гърция, сега направи разликата за нов европейски успех. "Червено-белите" вече имат две победи в три мача в най-силния турнир на континента, след като надделха категорично над Олимпия (Милано) с 21 точки - 89:68.

А разликата в днешния двубой бе именно Везенков. Националът бе титуляр и наниза 22 точки, при това за само 24 игрови минути и отново бе най-полезен не просто за своя тим, а в мача като цяло.

Това стана факт след 7 борби, 2 отнети топки и 1 асистенция, с които допълни статистиката си. Той стреля 3/6 за 2 точки, 3/5 за 3 точки и 7/8 от наказателната линия, като и бе фаулиран 6 пъти, за да събере коефициент от 31 пункта.

Разликата в полза на Олимпиакос набъбваше след всяка част - 23:17 след 10 минути, 39:27 на почивката и 63:48 преди заключителната четвърт, приключила при 89:68.

Шакил МакКисик също вкара 22 точки, докато Костас Папаниколау добави 13 за победителите. За италианците Зак Лидей се отличи с 16.

Гърците вече са с положителен баланс от 2 победи и 1 загуба, а по-късно тази седмица им предстои още един мач в Европа.

В петък те гостуват в Истанбул на Анадолу Ефес.