Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос загубиха от Валенсия с 82:83 (28:22, 19:12, 24:24, 11:25) като домакини в среща от шестия кръг на Евролигата.

Така грандът от Пирея допусна второ поредно домакинско поражение и вече има актив от 4 победи и 2 загуби. За испанския Валенсия успехът бе трети от шест изиграни мача.

Александър Везенков завърши като най-резултатен за Олимпиакос с 20 точки, 3 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки за 33 минути на терена. С реализираните 7 завършващи подавания българинът подобри личния си рекорд по този показател в Евролигата.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА И ТОЧКИТЕ НА ВЕЗЕНКОВ ТУК >>>

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от мача като на почивката резултатът бе 47:34, а в началото на второто полувреме отбелязаха и най-голямата разлика от 16 точки. Баскетболистите на Олимпиакос водеха със 71:58 преди последните 10 минути, но допуснаха доста грешки и не успяха да задържат водачеството си, след като гостите изиграха по-силна четвърта част.

При 82:80 в полза на гръцкия състав и оставащи 3,9 секунди в мача Крис Джоунс изпълни три наказателни удара след фаул на Везенков и направи резултата 83:82 за Валенсия, а при последната атака за Олимпиакос Слукас пропусна.

Томас Уолкъп допринесе с 12 точки и 6 асистенции, а Костас Слукас се отчете с 11 точки и 6 асистенции за домакините.

За победителите от Валенсия Джоунс и Боян Дублевич отбелязаха по 17 точки.

В неделя за Александър Везенков и съотборниците му предстои гостуване на Йоникос в гръцкото първенство, а на 10 ноември тимът приема сръбския Партизан в следващия си двубой от Евролигата, предава БТА.