Александър Везенков записа 10 минути на игрището при победата на Сакраменто Кингс над гостуващия Оклахома Тъндър със 128:123.

Мачът се превърна в драматичен в последните 3-4 минути, когато гостите намалиха аванса на Кралете до 2 точки, а залата потрепери. И това, след като в средата на тази последна четвърт разликата бе стигнала дори до 16 точки в полза на Сакраменто.

Везенков вкара три точка - важна тройка в четвъртата част, и допринесе с важни 4 рибаунда.

Борбите под коша се превръщат в значима част от представянето на българина, дори когато не получава достатъчно шансове да стреля и да допринесе за отбора си с точки.

Днес той нямаше и късмет в стрелбата - 1/4 опита от тройката.

Най-резултатен за победата бе ДеАрън Фокс, направил поредния си голям мач.

Асът вкара 41 точки и изнесе на гърба си в офанзивен план последните минути, в които се появи напрежение около крайния резултат.

Сакраменто е 14-9 в баланса победи-загуби за сезона.