Олимпиакос разби с 84:65 Панатинайкос във вечното дерби на Атина, този път от последния предколеден кръг на Евролигата.

Александър Везенков и компания изиграха много силно първо полувреме, след което водеха с 45:32. След това загубиха третата четвърт с 19:9, но във финалните минути бяха много категорични с резултат 30:14 точки.

ВИЖТЕ ВИДЕО С ИЗЯВИТЕ НА ВЕЗЕНКОВ

Българинът направи поредния си силен мач и завърши с 14 точки, пет борби и четири асистенции. Освен това беше играчът с най-много минути в мача - 32.

Най-резултатен за победителите бе Шакийл Маккисик с 18 точки, а Костас Слукас добави 16. За "зелените" най-много точки реализира Неманя Недович - 17, а Гиоргиос Папагианис завърши с 14.

Това бе трета поредна победа за Олимпиакос в Евролигата и тимът продължава да е трети с актив от 12-5. Победата дойде и като сладко отмъщение за загубата от вечния съперник в гръцкото първенство преди месец, и то - в залата на Олимпиакос.