Александър Везенков записа най-доброто си представяне откакто е в НБА и играе за Сакраменто. В нощта на петък срещу събота Кингс победиха Финикс със 114:106 като гост, а българското крило се включи отлично от пейката и оправда изцяло гласуваното му доверие.

206-сантиметровият стрелец получи 20 минути от треньора Майк Браун и се отблагодари с 14 точки, 3 борби, 3 отнети топки и 2 асистенции.

Така българинът подобри досегашното си върхово постижение от 13 реализирани точки в един мач (при 123:117 срещу Денвър миналата седмица) и също така вече може да заяви, че е родният играч с най-резултатно представяне в един мач от НБА.

С тринадесетте точки срещу Нъгетс той изравни Георги Глушков, който също бе записвал 13 точки в един мач - на 4 април 1986 година срещу Хюстън.

Везенков обаче остава далеч от другите рекорди на родната легенда при най-добрите, като например по изиграни минути и овладени отскочили от ринговете топки.

Глушков продължава да води по тези показатели, съответно с 34 минути (срещу Кингс на 5 април 1986-а) и 10 борби (срещу Денвър на 7 април същата година). И докато сегашният президент на федерацията ни по баскетбол стигна до най-доброто си представяне откъм точки чак в края на единствения си сезон в Лигата, то Саша го стори значително по-рано - в седемнадесетия си мач в първенството.

Досега през сезона Везенков има средно по 6.4 точки, 2.4 борби и 0.4 асистенции като средни показатели. За 49 мача през сезон 1985/1986 Глушков получаваше по 15.8 минути на мач с екипа на "слънцата" и се отчиташе с 4.9 точки и 3.3 борби.

Следващата среща на неговия отбор е от 5:00 часа сутринта на 12 декември срещу Бруклин.