Александър Везенков завърши като най-резултатен за Олимпиакос, но гърците допуснаха обрат и загуба от Анадолу Ефес като гост в Истанбул. "Червените" от Пирея отстъпиха със 71:82, като пропиляха преднина от осем точки на почивката, за да запишат четвъртото си поражение през сезона в Евролигата досега.

Днешният съперник на гърците е шампион в турнира от последните му две издания.

ВИДЕО ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Везенков вкара 18 точки за малко повече от 34 минути на терена, а още трима негови съотборници приключиха с двуцифрени точкови показатели. Родният национал вкара 7 от общо 16 стрелби от игра, а от наказателната линия успя при единствената си стрелба. Той добави 3 асистенции, 3 борби и 1 отнета топка към индивидуалното си представяне.

Янулис Ларендзакис (13), както и Мустафа Фал и Костас Слукас (по 12 всеки) бяха другите топреализатори за Олимпиакос.

Уил Клайбърн поведе Анадолу с 24, Родриг Бобоа наниза 19, а Василие Мицич остана с 18, както и с по 9 борби и асистенции.

Турците са седми в класирането с 6 победи в 11 мача, а Олимпиакос е пети със 7-4.