Aлександър Везенков отбеляза девет точки и спечели осем борби, а Олимпиакос победи със 78:71 (22:12, 22:23, 18:22, 16:14) Панатинайкос в гръцкото дерби от втория кръг на баскетболната Евролига.

Така двата отбора се изравниха в класирането с по победа и загуба.

Олимпиакос водеше от старта до края на мача в гръцката столица Атина, като отборът на българския национал взе двуцифрен аванс на старта и увеличи преднината си до 15 точки във втората четвъртина. Панатинайкос почти стигна до обрат в третата част, но "червените" не позволиха на домакините да съкратят изоставането си под четири точки.

Везенков завърши с девет точки, осем борби и асистенция за 20 минути игра, а Йоргос Притезис бе най-резултатен със 17 пункта. Маркъс Фостър пък отбеляза 15 точки за Панатинайкос и Йоанис Папапетру добави 14.

Зенит Санкт Петербург пък спечели драматично срещу Барселона със 74:70 (16:19, 19:19, 19:17, 20:15), с което руснаците останаха перфектни след два кръга. Били Барън и Алекс Пойтрес вкараха по 16 точки за победителите, Кевин Пангос добави 15, а Кей Си Ривърс завърши с 11.

Барселона, за който Никола Миротич вкара 14 точки, водеше с 68:63 в самия край на срещата, но поредни кошове на Пангос, Пойтрес и Ривърс обърнаха резултата в полза на домакините.