Олимпиакос си тръгна с победа от "Палау Блауграна" в Барселона на старта си на Евролигата по баскетбол - 80:70. Разбира се, в ролята на лидер бе Александър Везенков, който от лятото и представянето му за България на Евро 2022 вече е считан съвсем уверено за един от десетте топ играчи на континента.

Везенков завърши с 20 точки и 7 борби, като бе най-резултатният баскетболист от двата тима в мача. Саша се върна в залата, в която прекара три сезона като състезател на Барса, но както и в мача за третото място в миналогодишното издание на Евролигата, отново направи много силен двубой срещу бившия си отбор.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА И ИНДИВИДУАЛНО ВИДЕО С ПРЕДСТАВЯНЕТО НА БЪЛГАРИНА>>>

Янулис Ларенцакис бе другият голям герой за победителите с важни точки в заключителните минути, в които резултатът още бе завързан и мачът можеше да се катурне и в посока на домакините.

В срещата Олимпиакос счупи и рекорд - вкара всички 25 опита от наказателен удар. Везенков допринесе с 3/3 и в тази статистика.

След като в четвъртък гостите взеха 5 победи в 5 мача на старта на турнира, петък донесе два домакински успеха, за сметка на грандовете на Белград. АЛБА победи Партизан със 100:84, а шампионите от Анадолу Ефес биха със 72:59 Цървена звезда.

В Болоня обаче също се радваха гостите - Монако спечели срещу местния Виртус с 83:66.