Александър Везенков се завърна в игра за Сакраменто Кингс, който обаче загуби за втори пореден път от Ню Орлиънс Пеликанс като гост в NBA - 112:117.

Българската звезда в баскетбола пропусна тежкото поражение преди два дни в същата зала заради травма на пръст на ръката, а тази сутрин получи 10 минути на игрището от треньора му Майк Браун.

Във втората четвърт Везенков остана няколко пъти един на един в защита срещу Зайън Уилямсън, един от най-мощните играчи в лигата, който преди 4 години бе избран като номер едно в драфта.

И трудно можеше да спре физически 129-килограмовия "булдозер", което не е по силите дори на много по-големи и по-опитни играчи в NBA. Уилямсън завърши с 25 точки, повечето дошли с пробиви до самия кош през отбраната на съперника.

Везенков записа 3 т. за десетте минути, като вкара тройка 17 секунди преди края на полувремето, за да намали изоставането на Кингс. Той направи и две борби, но и бе отговорен за две загубени топки от отбора му.

Очевидно бе дозирано времето му на терена, за да се предпази от влошаване на травмата.

Сакраменто направи огромно усилие в последната четвърт, в която влезе с изоставане от 14 точки.

Но стигна само до намаляване на разликата, за да запише втора поредна загуби, последвали 6-те поредни победи.

Отборът на Везенков е с актив 8-6.