Родната баскетболна звезда Александър Везенков изигра поредния си много силен мач в Евролигата.

Той наниза 15 точки и помогна на своя Олимпиакос да постигне успех в Страната на баските.

Гръцкият гранд спечели със 72:62 гостуването си на Баскония, като продължава да е в зоната на плейофите на най-престижния баскетболен турнир в Европа. Видео от мача вижре на MAXSport.live.

Олимпиакос заема шестата позиция с 13 победи и 9 поражения, като за всяка от победите сред основните виновници бе именно Везенков.

Днес освен 15-те си точки, той добави три борби и три асистенции, а от гръцкия тим по-резултатен от него бе само америкаенцът Тайлър Дорси с две точки повече.

Олимпиакос имаше аванс от три точки на полувремето при 32:29, а силните заключителни две части помогнаха на гръцкия тим да затвърди успеха си.

В третата част гърците спечелиха с 18:15, а в последната резултатът бе 22:18, което оформи крайното 72:62.

Лидер в Евролигата продължава да е отборът на Реал (Мадрид), следван от големия си враг Барселона.

Олимпиакос обаче ще трябва да свърши още доста работа, за да запази тази шеста позиция до края на редовната част от сезона, която ще осигури на гърците място в плейофите.