Българинът Александър Везенков и тимът на Олимпиакос се наложиха над Панатинайкос със 73:70 (26:14, 15:19, 20:15, 12:22) като домакин в Атина в първата среща от финалния плейоф за титлата в гръцкото баскетболно първенство за мъже

Така Везенков и съотборниците му започнаха защитата на трофея с преднина от 1:0 победи в серията, в която се играе до три успеха от пет възможни мача. Вторият двубой ще се състои в залата на 39-кратния шампион на Гърция Панатинайкос на 8 юни, а в третия мач на 11 юни Олимпиакос отново ще бъде домакин.

При евентуален четвърти двубой Панатинайкос ще посрещне противника на 15 юни, а при необходимост от пета, решителна среща, тя ще се проведе на 18 юни в залата на 13-кратния първенец Олимпиакос.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за своя тим, започна изключително силно и отбеляза 16 от 26-те точки за домакините в първата четвърт.

Българският национал завърши с 20 точки, 7 борби и 2 асистенции за 34 минути на терена.