Александър Везенков изненадващо остана извън ротацията на Сакраменто и изгледа от скамейката на резервите целия мач срещу Портланд у дома.

Кингс спечели със 121:118 след овъртайм, а българинът загря с останалите преди началото, без след това да получи дори една игрова минута на игрището.

Няма информация Везенков да е контузен, почти сигурно е, че става въпрос за треньорско решение на Майк Браун, наставникът на Сакраменто.

Освен миналогодишния MVP на Евролигата, извън игра за целия мач останаха Джавал Макгий, Колби Джоунс, Филип Петрушев и Джордан Форд, а Крис Дуарте получи само 11 минути. Браун промени ротацията, като Казир Едуардс влезе за цели 16 минути, а Алекс Лен за 13. Двамата почти не влизаха в първите мачове за сезона.

Сакраменто изостана с 56:60 след първото полувреме, а преди последната четвърт пасивът бе пет точки, като изглеждаше, че домакините ще запишат четвърто поредно поражение.

Но с усилията на Домантас Сабонис (27 точки), Малик Монк (23) и Кевун Хъртър (17), Кингс се върна в играта и спечели след продължението.

Балансът на отбора е 4-3 на старта на сезона.

В големия мач на нощта в NBA шампионите от Денвър повалиха със 108:105 Голдън Стейт, като над всички пак бе Никола Йокич с 35 точки (плюс 13 рибаунда).

Нъгетс направо лети на старта на сезона с балас 8-1.