Финикс Сънс направи първа крачка към титлата на НБА, след като победи у дома Милуоки в мач №1 от финалната серия - 118:105.

Дори завръщането след травма на могъщия Янис Адетокумпо не помогна на гостите, които се държаха в мача до началото на третата четвърт, но тогава разликата мина 10 точки и връщане назад нямаше.

Крис Пол игра знаменито за домакините пред препълнената им зала във Финикс, Аризона, като вкара 32 точки, добави 9 асистенции и 4 борби. Девин Букър бе обичайният му съмишленик с 27 т. и 6 асистенции. Центърът Деандре Ейтън, който води титанична битка с Янис, завърши с 19 борби, но не само това - допринесе и с 22 точки за победата.

Самият Гръцки Звяр направи 17 рибаунда, вкара и 20 точки за 35-те минути, в които коляното му издържа на терена.

Янис записа и знаменит блок в стил Джордан, ЛеБрон или както искате - мина през цялото игрище да се върне под коша но своя тим при бърза атака на Финикс, прелетя няколко метра и спря шут по наглед невъзможен начин. Зрелище, но не достатъчно.

Финикс води с 1-0 победи, като вторият мач отново е в Аризона.

Този тим никога не е печелил титлата в НБА, сега е на три успеха от това.

Милуоки има един пръстен на шампион от точно преди 50 години, когато в състава е легендарният Карим Абдул-Джабар.